سه شنبه 13 خرداد 1399
صفحه اصلی > آخرين اخبار - جزئيات اخبار
اتمام 4 پروژه تحقیقاتی و پژوهشی در سد دز

 
شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز در راستای حمایت از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و همچنین پژوهشگران و طرح های فناورانه ، و بمنظور بررسی پاره ای از مشکلات ، با همکاری موسسات یاد شده طرح های پژوهشی مختلفی را به انجام رسانده و یا در دست پیگیری دارد.
عبدالمحمد فرضی نژاد رئیس اداره تحقیقات و بهبود مدیریت شرکت گفت : در سال 1396 و 97 با بررسی پروژه های پیشنهادی واحدهای مختلف شرکت در کمیته تحقیقات و اداره تحقیقات و بهبود مدیریت کشور ، با عقد قرارداد ، ده پروژه وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد که تاکنون 4 پروژه با موفقیت به پایان رسیده است. 6 پروژه دیگر نیز در حال اجراست که مراحل نهایی خود را طی می نماید.
طراحی،برنامه نویسی و نصب نرم افزار پردازش تجمعی نتایج ابزار دقیق سد دز پروژه ای بود که توسط شرکت پایش کاوش سازه های آبی (پاکاپ) برای استفاده معاونت پایداری شرکت با موفقیت به پایان رسید.
پروژه ارزیابی رفتار سازه ای دریچه سر ریز سد دز تحت بارگذاری هیدرواستاتیکی و هیدرودینامیکی و پیشنهاد مقاوم سازی آن به سفارش معاونت پایداری توسط دکتر ایمان فریدمهر از پژوهشگران و اساتید دانشگاهی انجام شد و با ارائه نتایج تحلیلی به پایان رسید.
نیاز به نرم افزاری جهت نگهداری و تعمیرات نیز پروژه ای بود که بر اساس نیازهای معاونت فنی مهندسی تعریف و انجام آن به دانشگاه امام حسین (ع) واگذار و در سال 1397 به اتمام رسید.
سیستم جامع نرم افزارمدیریت هوشمند بهره برداری نیز بمنظور تحلیل داده ها جهت معاونت بهره برداری تعریف و توسط شرکت رادمان سیستم پویاگستر اجرا گردید.
ارزشی ریالی این پروژه ها بالغ بر 4 میلیارد ریال برآورد شده است.
    گروه خبري   :   خبری تاریخ    :   1397/12/20 تعداد دفعات مشاهده    :   76 بار