سه شنبه 13 خرداد 1399
صفحه اصلی > آخرين اخبار - جزئيات اخبار
بازدید معاون اول رئیس جمهور از سد دز

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز از سد و نیروگاه دز در اندیمشک بازدید کرد.
سه وزیر بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و راه و شهرسازی ، دکتر شریعتی استاندار خوزستان ، دکترحسنوند نماینده اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان اندیمشک نیز در این بازدید حضور داشتند.
جهانگیری پس از گفتگو با مهندس رئوفی نسب مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد دز و بازدید میدانی از روند مهار سیلاب در این سد بزرگ گفت :
مسئولان و متخصصان سد دز هیچگونه دغدغه و نگرانی درباره وضعیت آن ندارند.
از مردم استان‌های لرستان و خوزستان تشکر ویژه دارم که با مسوولان و دستگاه‌های اجرایی نهایت همکاری را داشته‌اند و خواهش دارم در این چند روز به توصیه‌ها بیشتر گوش کنند.
وی افزود: در حال حاضر ورودی سد دز به بیش از 5 هزار متر مربع بر ثانیه رسیده و خروجی حدود 1800 است و مسوولان می‌خواهند سیلاب تا حد امکان پشت سد آرام بگیرد و خروجی سد به نحوی باشد که کمترین آسیب برای شهرهای پایین دست سد رخ دهد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: سد دز جزو سدهای مستحکمی است که قادر است سیل‌های بزرگ را مهار کند و از بابت سازه این سد اصلا جای نگرانی نیست؛ تمام هشدارهایی که داده می‌شود برای حفظ جان مردم است و جان انسان است که اولویت دارد وگرنه با اطمینان به مردم می‌گوییم خسارت‌های مادی که به‌وجود می‌آید به‌ویژه در بخش کشاورزی جبران می‌کنیم.
وی ادامه داد: شرایطی که امروز در سدهای خوزستان است شرایط ویژه‌ای است ولی این شرایط کنترل شده است و این آب از مواهب خداوند است.
وی در ادامه از همه دستگاه‌هایی که در حال همکاری هستند و نیروهای مسلح که با همه امکانات پای کار آمده‌اند قدردانی نمود و سد دز را به مقصد سد کرخه ترک کرد.
 

 
    گروه خبري   :   خبری تاریخ    :   1398/01/12 تعداد دفعات مشاهده    :   121 بار