جمعه 28 تیر 1398
صفحه اصلی > آخرين اخبار - جزئيات اخبار
عملیات آزمون خود راه اندازی نیروگاه سد دز با موفقیت انجام گردید

 
به گزارش اداره روابط عمومی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه ، عملیات بازیابی و خود راه اندازی نیروگاه دز برگزار شد.
با توجه به اینکه برق مورد نیاز یک نیروگاه جهت مصارف داخلی آن توسط ژنراتورهای آن نیروگاه تأمین می گردد ، هنگام فروپاشی شبکه برق و خاموش شدن ژنراتورها ، برق مصرف داخلی دستگاههای کمکی ژنراتورها قطع و نهایتاً ژنراتور قابلیت استارت مجدد ندارد. به عملیات راه اندازی مجدد یک نیروگاه بدون استفاده از شبکه برق ، بازیابی یا یا بلاک استارت گفته می شود.
تسلت عملیات بلاک استارت و خود راه انداز نیروگاه دز از ساعت 00:04 بامداد جمعه 5/11/97 شروع و در ساعت 1:50 به اتمام رسید.
این عملیات با حضور جمعی از مسئولین دیسپاچینگ ملی و جنوب غرب ، سازمان آب و برق خوزستان و بهره برداران شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز انجام گردید.

مهندس حمیدرضا فیروزی رئیس گروه هماهنگی و نظارت بر عملیات بازیابی شبکه سراسری در این رابطه گفت : با توجه به شرایط خاص شبکه در منطقه ، با هماهنگی های بعمل آمده با همکاران نیروگاه دز برق منطقه ای خوزستان و دیسپاچینگ جنوب غرب ، سناریویی خلاقانه طراحی شد و طی آن آزمون خود راه انداز نیروگاه دز بدون حادثه و تلفات با موفقیت به انجام رسید. ما به همه همکاران شبکه این اطمینان را می دهیم که نیروگاه خود راه انداز ، لشگرهای همیشه بیدار و خط شکنان ظلمات و نوید بخش روشنی در شرایط دشوار هستند.
مهندس علیرضا ورمحمودی مدیر بهره برداری دیسپاچینگ جنوب غرب کشور در مورد نحوه برگزاری این آزمون گفت : با توجه به شرایط آبریز نیروگاه دز و جهت ایجاد کمترین خاموشی ، ابتدا بخش انتقال ، سپس واحدهای نیروگاه و در نهایت تک تک مشترکین شبکه از مدار خارج شدند که پس از باردهی واحدها ، آزمون خودراه اندازی نیروگاه با موفقیت اجرا گردید.
سیامکل جلیل نیا معاونت بهره برداری شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز نیز با قدردانی از زحمات دیسپاچینگ ملی و جنوب غرب و بهره برداری نیروگاه دز گفت : اجرای این آزمون ها موجب آمادگی هر بیشتر شبکه ، دیسپاچیینگ و همکاران بهره بردار خواهد شد.
 

 
    گروه خبري   :   خبری تاریخ    :   1397/11/07 تعداد دفعات مشاهده    :   134 بار