سه شنبه 29 خرداد 1397
صفحه اصلی > آخرين اخبار - جزئيات اخبار
عملیات بازسازی و بهینه سازی جرثقیل سقفی نیروگاه دز در حال انجام است
 
عملیات بازسازی و بهینه سازی جرثقیل سقفی 220 تنی نیروگاه دز آغاز شد.
 مدیرعامل سد و نیروگاه دز با اشاره به گذشت بیش از 55 سال از فعالیت و تولید این نیروگاه گفت: جرثقیل سقفی نیروگاه دز یکی از تجهیزات مهمی است که پس از ساخت نیروگاه و نصب واحدها و استفاده از آن در انجام تعمیرات اساسی هشت واحد نیروگاه دز در سال های گذشته، هم اکنون مستلزم بازسازی اساسی جهت انجام عملیات بهینه سازی نیروگاه است.
"سعید رئوفی نسب" افزود: عملیات بازسازی و بهینه سازی این جرثقیل سقفی که ساخت کشور ایتالیا بوده، از نیمه اول اردیبهشت به دست نیروهای داخلی آغاز شده و پیش بینی می شود در نیمه اول تیرماه جاری به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه اطمینان از سلامت و کارایی تجهیزات جانبی و کمکی نیروگاه، یکی از مسائل مهم در بهینه سازی محسوب می شود، اضافه کرد: در این پروژه کلیه قطعات مکانیکی و الکتریکی مورد بازسازی قرارگرفته و در صورت لزوم تعویض خواهند شد.
مدیرعامل سد و نیروگاه دز خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های لازم با معاونت بهره برداری و توسعه سازمان آب و برق خوزستان، انجام مراحل اداری و عقد قرارداد با پیمانکار مربوطه، این پروژه با برآورد هزینه دو میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شده و معاونت فنی نیروگاه دز و شرکت مشانیر، نظارت بر آن را مشترکاً عهده دار هستند.
تعویض سیم بکسل های کرن، بازرسی و تست NDT اجزای اصلی، درام ها، هوک ها و در نهایت تست بار کرن، از جمله اهداف مهم این پروژه به شمار می آید.
 
 
 

    گروه خبري   :   خبری تاریخ    :   1396/02/18 تعداد دفعات مشاهده    :   257 بار